Bölümün Amacı


BÖLÜMÜN AMACI


Spor Yöneticiliği bölümü, dünyadaki gelişmelere paralel olarak ülkemizin bilimsel ve toplumsal ihtiyaçlarını dikkate alarak bilgi üretimine katkıda bulunmak amacıyla, spor endüstrisi, rekreasyon ve boş zamanların değerlendirilmesine yönelik hizmetler sunan organizasyonlarla birlikte, spor tesisleri, spor pazarlaması, spor ekonomisi gibi birçok alanda hizmet verebilecek entelektüel düşünebilen, girişimci, karar verme yetkinliğine sahip, yaratıcı ve problem çözme kabiliyeti yüksek kamu ve özel sektördeki sporla ilgili kurumlara, okullara ve üniversitelere hizmet verebilecek nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Öğrencilerimiz “Spor Yöneticisi” unvanını alarak mezun olacaklardır.

 

EĞİTİM SÜRESİ VE İÇERİĞİ


Bölümümüz, teorik ve uygulamalı eğitim-öğretim müfredatıyla, öğrencilerin birçok alanda bilgi sahibi olmasını, spor organizasyonlarının iç ve dış çevre analizini yapabilme, problemlerini çözme ve değişen şartlara uygun kararlar alıp uygulayabilme, spor kültürünün kazanılması, olimpizm ve fair play felsefesinin benimsenmesi, spor ve sporla ilgili organizasyonların belli bir alanında uzmanlaşmak ve bunun topluma anlatabilme ve yayma becerisini kazandırabilmek amacıyla yönetim bilimleri ağırlıklı, insan davranışları, hukuk, finans, işletme, sağlık, medya ve iletişim, bilişim teknolojileri, pazarlama ve girişimcilik dersleri gibi müfredata sahip olup üst düzeyde yetişmiş bireyler olarak mezun olmaları hedeflenmektedir.

Öğrenim süresi 4 yıl olup, öğrenim dili Türkçe'dir. Spor Yönetimi Bölümü TYT puanının en az 150 puan olması koşulu Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alımı gerçekleştirir.

Not: Her öğrencinin mezun olabilmek için 4 yıllık eğitimi süresince 1 yaz ve 1 kış kampına katılması zorunludur.

Designneuro